Купівля-продаж автомобіля

Станом на 01.01.2016 року чинна Постанова Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 941″Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів”, відсьогодні скасовуються довідки-рахунки! http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248640874

У Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 внесено зміни, абзаци другий—четвертий замінити абзацами такого змісту: Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені та засвідчені в установленому порядку: нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати;

Тобто купівлю-продаж транспортних засобів можна здійснити у будь-якого нотаріуса за місцем реєстрації транспортних засобів або за місцем реєстрації (місцем проживання) їх власників.

Щодо подальшої реєстрації законодавець зазначив наступне:

“24. Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб — місце проживання на підставі відповідних документів) або місцезнаходження та стоянки юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.”

Тобто отримати свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу та номерний знак можна буде в будь-якому сервісному центрі МВС.

Для продажу або дарування транспортного засобу, або за консультацією, Ви можете звернутись до будь-якого нотаріуса, в тому числі до нотаріуса у м. Херсоні Сперчун Олександра Олександровича за адресою:
м. Херсон, вул. Карла Маркса, 26-б, тел. 095-2770800