Категорії
Довідка

База знань Державної фіскальної служби

База знань Державної фіскальної служби http://zir.sfs.gov.ua/

Категорії
Довідка

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ: Щодо порядку обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2015 році

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Питання-відповіді щодо порядку обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2015 році

від 16 січня 2015 року

1. Якщо людина володіє квартирою і будинком одночасно, то чи сумуватимуться площі при визначенні суми податку?

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості Відповідно до підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 222 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

За наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.

2. Якщо людина  володіє  кількома  об’єктами, які  окремо не підпадають під оподаткування, чи сумуватимуться загальні площі для визначення податку?

За наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного або різних типів, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів зменшеної відповідно до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення), та відповідної ставки податку.

3. Яким чином оподатковуватимуться  квартири приватизовані на  кількох осіб, але частки кожного не виділено, і в разі якщо частки кожного виділені в натурі?

Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб здійснюється відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу у такому порядку:

– якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

Категорії
Без категорії

Кто должен платить налог на недвижимость с 01 июля 2014 года

налог на недвижимостьпо материалам liga.net

 

Категорії
статті

Оцінка майна по-новому.

ocenka-nedЗ 01 листопада 2013 року введено в дію нову схему оцінки майна. Набула чинності Постанова Кабінету міністрів України №231 “Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства ” (далі Постанова).

Постановою було затверджено Порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі Порядок).

До 1 лютого 2014 року діяв перехідний період, під час якого всі оцінки, видані раніше, вважалися дійсними. Використовуючи їх можна було укладати угоди щодо відчуження рухомого-нерухомого майна.

Згідно з новим порядком, під час здійснення операцій з купівлі-продажу (обміну) з рухомим і нерухомим майном, потрібно обов’язково одержувати оцінку його вартості. Від тепер вартість майна для продажу (обміну) повинна бути визначена не ринкова, а оціночна (відповідно до вимог Постанови Кабінету міністрів України №231 та наказів Фонду Державного майна України від 10.06.2013 року №№ 793 – 799).

Категорії
статті

Про податки, про ріелторів, про оцінку майна, про заниження вартості нерухомого майна в договорі купівлі-продажу.

Податковий кодекс визначає, що продажем нерухомості вважається будь-який перехід права власності на нерухомість від однією особи до іншої (від продавця до покупця), за винятком успадкування та дарування цієї нерухомості.

Отже, якщо ви бажаєте продати, або обміняти свою нерухомість в Херсоні чи у будь-якому іншому населеному пункті України, – ознайомтеся зі змістом Податкового кодексу України або проконсультуйтесь у фахівців щодо сплати податків. Адже, у відповідності до ст.172.5 ПКУ, сума податку визначається та сплачується самостійно:
– особою, котра продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість до нотаріального посвідчення цих договорів (Продавець);
– особою, у власності якої перебувала нерухомість та яка відчужена за рішенням суду (суд змінив власника або визнав право власності на нерухомість з іншою особою).